Kuřecí soté s jasmínovou rýží

Kuřecí soté s jasmínovou rýží
Doba přípravy45 min
NáročnostStřední
Počet porcí5

Co budete potřebovat?

MnožstvíIngredience
900g
kuřecí stehenní plátek
100g
slunečnicový olej
0,5g
kamenná sůl
5g
sójová omáčka light
5g
škrobová moučka
60g
česnek
5g
chilli trochu vody
150g
olej na restování
10g
čerstvé chilli
50g
čerstvý česnek
5g
ústřicová omáčka ABC
5g
sójová omáčka light
10g
kešu ořechy
30g
třtinový cukr
5g
kamenná sůl
100g
sladké brambory
40g
zelené fazole
100g
mrkev
100g
zelená cuketa
70g
červená cibule
70g
červená paprika
2g
houby jidášovo ucho
20g
bambusové výhonky
400g
jasmínová rýže
20g
čerstvý koriandr
20g
mladá cibulka

Postup přípravy

1. Příprava naložení masa (cca 30 minut): NAKRÁJENÉ MASO smícháme s olejem, drceným česnekem, chilli papričkou, sójovou omáčkou a škrobem.
2. Maso naložíme do druhého dne.
3. Příprava soté (cca 10 minut): Ve voku na oleji orestujeme nahrubo překrájený ČESNEK S CHILLI (pozor, nespálit), poté přidáme marinované maso a opět orestujeme. Nakonec vložíme nakrájenou zeleninu s ořechy a houbami a taktéž orestujeme.
4. Následně zalijeme omáčkami, ochutíme třtinovým cukrem, solí, krátce povaříme a ihned servírujeme.
5. Příprava rýže (cca 15 minut): JASMÍNOVOU RÝŽI vložíme dle porcí do rýžovaru, v poměru 1 : 1,25 odměříme vodu, nalijeme na rýži, uzavřeme rýžovar a zapneme.
6. Jakmile je rýže hotová, rýžovar se vypne. Rýži promícháme plastovou lžící a ponecháme asi 5 minut odležet. Poté servírujeme.
7. Servírování: Na teplý talíř přeložíme rýži, na její střed servírujeme ochucené soté, pokrm doplníme lístky čerstvého KORIANDRU a na plátky nakrájenou lahůdkovou cibulkou.
makro Akademie

makro akademie

Letáky
Aktuální nabídka
Prozkoumejte naše  makro letáky.
Prozkoumat
makro newsletter
Registrace
STAŇTE SE MAKRO ZÁKAZNÍKEM
Staňte se zákazníkem makro  a užívejte si všech výhod
Získat makro kartu
makro karty
Další recepty na drůbeží maso

Objevte je
Všechny naše recepty

Objevte je
Všechny položky v sortimentu

Objevte je